چند نکته پر کاربرد در طراحی دکوراسیون داخلی منزل

انتخاب مناسب ، با برنامه ریزی و مطالعه ، علاوه بر ایجاد جلوه بیشتر ، موجب بهبود عملکرد و استفاده از فضاهای بی فایده ی قبلی خواهد شد .

اگر تغییر دکوراسیون بدون برنامه ریزی و طرح ، و صرفا عجولانه صورت گیرد موجب اتلاف وقت و هزینه شده که نتیجه آن مواجهه با محیطی  غیر دلنشین خواهد بود.

ما در این مقاله قصد داریم نکاتی سهل و پر تاثیر را ارایه کنیم تا نتیجه آن در نهایت ، زیبایی منزل و استفاده بهینه از بخشهایی باشد  که تا به حال شاید برایتان غیر قابل استفاده بوده است

نقش مبلمان در دکوراسیون

مبلمان یکی از بخش های مهم دکوراسیون است و به طور‌کلی قادر است نقش پررنگی را برای زیباسازی منزل ایفا نماید.

میز ناهارخوری، مبلمان راحتی، چهارپایه‌ها، صندلی بار و صندلی‌های میزبان جزئی از مبلمان محسوب می‌شوند و نقش هر کدام از آن‌ها در زیبایی دکوراسیون داخلی غیر قابل انکار است.

همچنین مبلمان ۳۰٪ از فضای دکوراسیون داخلی را تشکیل می‌دهد ، پس باید با دقت بیشتری انتخاب شود تا همخوانی آن با رنگ دیوارها و اکسسوری‌ها رعایت شود.

سبک مبلمان هم باید با سبک سایر اجزای دکوراسیون داخلی مانند اکسسوریها، طرح دیوارها، سقفها و کف هماهنگ باشد.

آشنایی با نقش قاب‌ها در منزل

قاب عکس ، تصویر روح زنده برای هر خانه !

اگر از آن ‌ها با رعایت ابعاد و فواصل و تعداد به تناسب استفاده شود،  به روح و سبک دکوراسیون کلی خانه، صمیمیتی چند برابر خواهد بخشید .

تابلوهای نقاشی،  تابلوهای خوش‌نویسی، تابلو فرش‌ها و بسیاری  از گزینه‌ها  پیشنهادی خوبی برای زیبایی بخشیدن به دیوار  منزل شما به شمار می‌روند.

 جادوی نور و روشنایی در دکوراسیون

نور و روشنایی از جمله فاکتورهای مهم در دکوراسیون داخلی به شمار می‌روند. شاخه های نوری می تواند نور طبیعی یا انواع لوسترها باشد. نکاتی که باید برای نورپردازی به آنها توجه کنیم می تواند شامل یک یا تمامی موارد زیر باشد:

محل قرارگیری شاخه های نوری

تناسب سبک شاخه های نوری با سبک کلی دکوراسیون

شدت و میزان نور در هر بخش از منزل

رنگ نوری که در این شاخه ها به کار برده شده

تمامی مواردی که در بالا به آن از شاخه های نوری به آن اشاره شد، همگی در ایجاد یک فضای زیبا، ایده آل  و منحصر به فرد نقش مهم  به سزایی دارند.

به این نکته هم اشاره کنیم که نقطه‌های متمرکز روشنایی در کنار تاریکی، زیبایی چشم نوازی را برای ما ایجاد می‌کند.

اما نکته دیگری که بهتر است رعایت شود این است که در استفاده از المان‌های نوری ، توازن و اعتدال را رعایت کنید.