انتخاب رنگ پارکت لمینت

امروزه با توجه به تولید پارکت لمینت در انواع و اقسام مختلف و همچنین مزایای آن نسبت به سایر کفپوش ها افراد بسیاری رو به خرید این نوع کفپوش می نمایند. اما پیش از خرید پارکت لمینت می بایست درباره رنگ و مدل آن بررسی بیشتری نمود تا نتیجه نهایی کار ایده آل باشد.

دو مولفه مهم در منزل و اداره وجود دارد که می بایست توجه بسیار زیادی به آن شود.نور و رنگ بندی و دکوراسیون منزل جز مهم ترین نکات برای هر فضایی به شمار می رود.

چنانچه نور مناسب و همچنین هارمونی و رنگ بندی ایده آل در فضا وجود داشته باشد ، محیط دلنشین تر خواهد شد. کفپوش استفاده شده در هر فضا همانند دیوار ها که در سراسر محیط وجود دارند توجه اصلی را به خود جلب می نمایند. بنابرین رنگ پارکت لمینت نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

پارکت لمینت روشن

رنگ از نظر روانشناسی سبب تغییراتی در انسان می شود. به طور مثال رنگ های گرم مانند قرمز و نارنجی و یا رنگ های تند و شاد باعث افزایش احساس شادی و یا رنگ هایی سرد مانند رنگ آبی باعث افزایش آرامش در افراد می شود. بنابراین استفاده از رنگمناسب در محیط می تواند نقش مهمی در روحیه افراد داشته باشد.

یکی از پارکت لمینت های محبوب که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است پارکت لمینت روشن می باشد. این پارکت ها به دلیل روشن بودنشان سبب می شوند تا محیط بزرگتر به نظر رسد و نور محیط بیشتر شود به همین دلیل مهم ترین عاملی که افراد می بایست به آن دقت نمایند این است که اگر محیط و فضای مورد نظرشان از مساحت کمی برخوردار است و یا نور کافی در آن وجود ندارد پارکت لمینت روشن بهترین گزینه برای آن ها می باشد.

از دیگر نکاتی که در خرید پارکت لمینت روشن می بایست به آن دقت شود این است که این رنگ کثیفی و آلودگی و گرد و غبار را بیشتر از پارکت لمینت تیره نشان می دهد و به همین علت استفاده از کفپوش پارکت لمینت با رنگ روشن انتخاب مناسبی در فضاهایی که احتمال آلودگی در آن زیاد است نیست. برخی فضاها مانند آشپزخانه که رفت و آمد و احتمال کثیف شدن کفپوش زیاد است می بایست از پارکت لمینت تیره استفاده شود تا افراد در طول روز کمتر نیاز به تمیز کردن کفپوش را داشته باشند.